Home Miniappaloosa

Miniappaloosa

Mini_Appaloosa_Lancelot8

       Plemeno  mini  appaloosa jako takové neexistuje a není oficiálně uznaným plemenem. Ovšem to nezabránilo mnoha  nadšeným chovatelům, aby začali  chovat miniaturní koně v atraktivním zbarvení apppaloosa. V Holandsku existuje svaz malých koní, jakékoli rasy ve zbarvení appaloosa - Dutch Appaloosa Stud Book.

 

     Vzhledem k tomu, že appaloosa zbarvení je u mini  koní velmi oblíbené, začali  chovatelé vytvářet vlastní plemenné knihy, kde jsou  zapsaní pouze malí koně tohoto zbarvení. Takže např.  v  Holandsku,  odkud  pochází  hřebeček  E.  Ramazzoti  v.d.  EN Hoeve, nazývaný "Eros", jsou minikoně se zbarvením appaloosa zapsáni nejen do knihy miniaturních koní, ale i do speciální plemenné knihy shromažďující pouze mini appaloosy v Holandsku. Ale pojem mini appaloosa není označení pro oficiálně uznané plemeno. Eros je zástupce plemene miniaturní kůň ve zbarvení appaloosy.

 

Původ: USA

Výška do : Většinou se uvádí do 1 M.

Zbarvení : Vyskytují se ve stejných barevných kombinacích jako appaloosy.

Charakter : Příměsí krve poníků se klidná povaha appaloosy stala hravou a neposednou, což chrakterizuje mnohá plemena poníků. Vytrvalí, klidní a pracovití.

Exteriér : Nejnápadnější je zbarvení s typickými znaky appaloosy. Jiskrné oko, svalnatý krk, kulatá, silná záď s vysoko nasazeným ocasem.

Možnost využití : Chovají se spíše jako společenské plemeno. Jako jezdečtí koníci jsou méně vhodní pro svoji malou výšku a hmotnost.

Chody : pohyby jsou ve všech chodech krátké a rychlé.

Vznik plemene: Křížení appaloosů, které chovali v USA indiáni kmene Nez Percé ze severu Severní Ameriky.

 Odkaz na článek z časopisu Planeta zvířat :

http://casopis.planetazvirat.cz/100827-miniappaloosa-1.html