Home O naší farmě

O naší farmě

farma
Farmu jsme založili v  roce 2009 . V prosinci 2009 stáje prošly kolaudací, po navštěvě hygieny, veteriny, hasičů, stavebního úřadu a kdovíkoho ještě.
Stáje byly zkolaudovány a povoleny jako NEKOMERČNÍ objekt, takže cizí koníky neustájíme a ani se nechceme zabývat výcvikem nebo nápravou koní. Bohužel si u nás ani na koni nezajezdíte, jelikož nevlastníme žádné školní koně, kteří by byli vhodní a vycvičení pro začínající jezdce .
Stáje jsou určeny čistě pro soukromé využití a zaměřeny na chov a relaxaci. Teď se už můžeme věnovat pouze zvířátkům, kvůli kterým stáje stojí a to jsou koníci a ostatní obyvatelé farmy. Je hotová ohrada pro kamerunské ovečky, které jsou zde už od měsíce června 2009 k vidění a  koníci na farmu přifrčeli 25.září 2009, takže už běhají po pastvině.
Uvidíte zde naše čtyři kobylky plemene Irský cob - Cindy, Bellu, Jun, černobílou nejmladší kobylku Caroleen a jejich úžasná hříbata. Celé stádečko si hlídá náš plemenný hřebec Irského coba Meadows Heartbreak Kid.

Prosíme všechny návštěvníky farmy, aby naše koníky ničím nekrmili. Mají naprosto vyrovnanou stravu a pohozenými pamlsky jim můžete jedině způsobit velice vážnou újmu na zdraví, v horším případě i velmi bolestivou smrt. Přestože kolem farmy visí několik cedulek s touto prosbou, stále se najdou lidé, kteří je ignorují a koním něco hodí. Letos jsme již řešili velice bolestivou koliku u jednoho z koní, byla nutná operace a dvoutýdenní hospitalizace na veterině. Každý takový zákrok je velice finančně a časově náročný, kůň je na několik měsíců vyřazen z běžného života ve stádě a to pokud to dobře dopadne. Tak prosím ještě jednou NIČÍM NAŠE ZVÍŘATA NEKRMTE !!!!